نتایج جستجو برای عبارت :

دو حبه قندِ تفحص

همچون گنجشکی که زیر رعد و برق و غرش آسمانزیر برگ درختی مینشیند
خودش را جمع و جور میکند 
و بی خیاااالِ هر دلهره و نگرانی 
به چکیدنِ قطرات باران از نوک برگ بالای سرش خیره می شود...
چقدر باران صبورش کرده
انگار نه انگار تا قبل از آن
لحظه ای روی سیم های برق خیابان بند نمیشد...
عید غدیر
مهمان شهدا
به صرف چای و دوحبه قند از بچه های تفحص
#افسر مولا
شهید_نوشته شهید لطفی نیاسر در تاریخ ۱۱ محرم سال ۱۳۸۲درباره اولین سفر تفحص شهدا به خاک عراق نوشته … متن : بسم رب الشهید امروز اولین روز تفحص بود که من با دوستان به خاک عراق رفتیم ، تا تفحص را شروع کنیم …امروز با توسل به طفلان حضرت مسلم ، دو شهید را یافتیم …
نوشته دستنوشته شهید لطفی در محرم ۱۳۸۲ درباره اولین تفحص در خاک عراق اولین بار در شهید محمد مهدی لطفی نیاسر. پدیدار شد.
زهرا گفته اسمش رو بیاری تو دهنت فلفل می ریزم...خنده م گرفت.
گفتم بدون فلفل هم دیگه اسمش رو ازم نمیشنوی؛ خودمم دیگه از خودم نمیشنوم مطمئن باش. انقدر بامزه و خنده دار تلخی ها رو تحلیل میکنه که فکر میکنم ده سال پیش که زهرا در زندگیم نبود با چه فیلتری تلخی ها رو میشکافتم.زهرا یه حالِ شیرین و با دوام هست برای من...
 تفحص؛ تکاندن غبار فراموشی 
حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی: «این‌که شما از روی جسدِ علی‌الظّاهر پنهان شده‌ی یک شهید، غبارها و خاک‌ها را برطرف می‌کنید و آن را می‌آورید سرِ دست می‌گیرید، معنایش این است که علی‌رغم کسانی که می‌خواهند مسأله‌ی شهادت و شهید و فداکاری را زیر غبارها و خاک‌ها پنهان کنند، شما نمی‌گذارید این کار انجام شود.»
 ۱۳۷۹/۱۲/۲۰
 عصر 25 فروردین 98،جلسه علنی شورای شهر آب پخش با دو دستور کار برگزاری جشن نیمه شعبان و تحقیق و تفحص از شهرداری آب پخش در سالن اجتماعات شهرداری واقع در پارک خلیج فارس و با حضور اعضای شورا،شهردار و جمعی از شهروندان آب پخشی برگزار گردید.
پس از سخنان فرخ عباسی،رئیس شورای شهر،دستور کار اول جلسه قرائت شد که با سه رای مخالف و دو رای موافق به تصویب نرسید.
ادامه مطلب
حرفی نیست دگر از گذشته و بر آینده هم چشمی ندارم. حالِ من خالی ـست و هوای محیطم راکد و ساکن. پنجره ها بسته است و نگاهم دائم بر اجسامی تکراری می افتد و بهاری ک پشت در مانده است. از شب تنها سکوتش را می شنوم و آرزو و خیالم این روز ها بیش از همیشه اش سبز است و سرگردان توی تپه ها، می لرزد با نسیمِ سردِ موهومی و ارضا می شود از دیدنِ اسب های وحشی، جایی خیلی دور و خیالی و بار دگر آرزو می کنم پشت کردن بدین شهر را. رفتن، قندِ دلم را آب می کند و دلکندن از این "مصن
حرفی نیست دگر از گذشته و بر آینده هم چشمی ندارم. حالِ من خالی ـست و هوای محیطم راکد و ساکن. پنجره ها بسته است و نگاهم دائم بر اجسامی تکراری می افتد و بهاری ک پشت در مانده است. از شب تنها سکوتش را می شنوم و آرزو و خیالم این روز ها بیش از همیشه اش سبز است و سرگردان توی تپه ها، می لرزد با نسیمِ سردِ موهومی و ارضا می شود از دیدنِ اسب های وحشی، جایی خیلی دور و خیالی و بار دگر آرزو می کنم پشت کردن بدین شهر را. رفتن، قندِ دلم را آب می کند و دلکندن از این "مصن
 صادق کلاً عاشق شهدا بود با اینکه آنها را ندیده بود و ارتباطی نداشت، اما توفیق این را داشت که بعد از آمدن پیکرهای تفحص‌شده شهدا به شهرمان در قسمت ایثارگران سپاه فعالیت کند و استخوان‌های پاک و مطهر این شهدا را با همکاری دوستانش در پارچه‌ها بپیچند و به خانواده‌ها تحویل دهند؛ تا اینکه به زمانی رسیدیم
ادامه مطلب

کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در جلسه چهارم آذر ۹۸ خود یک طرح و یک لایحه را بررسی می کند و یک رای گیری دارد ؛ - طرح مالیات بر عایدی سرمایه املاک - لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی کشور -رای گیری در مورد گزارش نهایی هیات تحقیق و تفحص از نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه ها 

جالبه که تو هر سنی، بدون انتخاب خودم یه سری از مسائل مشخص تو ذهنم چرخ می‌خورند و تبدیل می‌شن به دغدغه یا موضوع تحقیق و تفحص و کنجکاوی و بعد از رسیدن به یه حد مشخصی از دانایی (و آگاهی از نادانی توامان)، به شکل تقریبا ناخودآگاه کنار گذاشته می‌شن تا جا برای مسائل جدید باز بشه.
حالت ایده‌آل اینه که همه پرونده‌ها همیشه باز باشند، ولی خب هیچ وقت نباید محدودیت‌های انسانی‌ت رو فراموش کنی‌.
باز هم #شهید آوردند
مراسم تشییع پیکر مطهر تازه تفحص شده طلبه شهید مدافع حرم فاطمیون «حجت الاسلام محمدحسین مؤمنی»
⏰ چهارشنبه، ۱۳۹۸/۳/۲۹ ساعت ۱۸
⬅️ قم، مسجد امام حسن عسکری (ع)
خاکسپاری:قطعه ۳۱ بهشت معصومه (س)

شهید راه نابودی اسرائیل
شهید محمد مهدی لطفی نیاسر
 16 سال بعد از شهادت درست همان روزی که اولین کاروان به صورت رسمی عازم کربلا می شود پیکرش را در منطقه فکه شمالی پیدا کرده و شب تاسوعای حسینی به وطن باز می گردانند. به خواب مسئول گروه تفحص لشکر امام حسین (ع) می آید و محل دفنش را هم می گوید. مردم در مسجد در دسته عزاداری کنار پیکرش تا صبح می مانند. صبح روز تاسوعا همراه با دسته سینه زنی در گلزار شهدای اصفهان او را به خاک می سپارند.
زنده شو ای شهر دل مرده که باز
کـــــاروانی از شهیــــــــدان آمده
ذکر یا زهراست بر لب چشم انتظاران شما اینک
در خــــــزان شهر آمده گویا بهـــــاران شما اینک
ای شکسته استخوان ها السلام...
السلام ای قهرمان ها الســـــلام...
...
مداحی زیبای مژده یوسف کنعان
برگزاری کارگاه تخصصی نقد تصوف و صوفی گری برای واحد خواهران کانون علی بن مهزیار برگزار شد.در این جلسه فایل ها،صوت ها و جزوه هایی بین شرکت کنندگان واحد خواهران توزیع و درباره این فرقه و ادله رد آن صحبت و گفتگو شد.
مدرس این کارگاه آقای کبیر بودند که درباره فرق مختلف تحقیق و تفحص می کنند.
نیاز است دادستانی و دیگر مسئولان از قرض الحسنه های شهر ستان هرچندگاهی یک تحقیق و تفحصی بکنند .همین چند سال اخیر بود که دو تا از همین قرض الحسنه ها تا مرز ورشکستگی رفتند و فقط ضررش را مردمی دادند که در این صندوقها سپرده گذاری کرده بودند ..مشکلاتی از این چنین و مسائلی مثل خرید املاک متعدد توسط رئیس یکی از قرض الحسنه ها در دولت آباد و یا عدم پرداخت اجاره یکی از قرض الحسنه به مسجد( مالک محل) و... قابل بررسی است .
پویش #شبیه_شدن_به          شهیدان#رسول_خلیلی و #نویدصفری
▫️به مناسبت سالگرد قمری شهادت شهید رسول خلیلی▫️
ولادت:20-9-1365 تهران
شهادت:27-8/آبان-1392=14محرم
آرمیده در بهشت زهرا، قطعه 53-ردیف 87/الف
❤️شهید مدافع حرم نویدصفری
#ولادت : ۱۶ تیر سال ۱۳۶۵#شهادت : ۱۸ آبان ۱۳۹۶#تفحص و #شناسایی : ۵ آذر ۱۳۹۶
┄┅─✵✵─┅┄@seyyedebrahim┄┅─✵✵─┅┄
شب جمعه به یاد امام
و شهدا

به یاد دلسوخته و
سرگشته شهدا

رسیده به قافلهٔ
مسافران کربلا

بسیجی عاشق، جستجوگر
نور

"شهید علیرضا
شهبازی" 

- عضو تفحص لشگر
بیست و هفت

.

شهادت = ۲۶ آذر ۱۳۸۰

رمل های خونین قتلگاه
فکه

.

مزار = گلزار شهدای
بهشت زهرا {س}

قطعه ۲۷ / ردیف ۱۶ /
شماره ۴۰۴

.

.

به یاد همهٔ شهدا :

.

اهل دل چون نامه
انشاء می کنند

ابتدا با نام زهرا
{س} می کنند

.

نام زهرا {س} عقده از
دل می برد

کشتی ما را به ساحل می
برد

.

کعبه سنگی از حریم
خانه اش

راز کوث
چه زیباست شهادت در راه خدا و چه زیباست جهاد در راه خدا و چه زیباست که انسان روز قیامت کنار خداوند باشد! الآن که این راه را در پیش دارم، خیلی خوشحال هستم و این مرگ را از عسل، شیرین تر میدانم. بنده حقیر با دیدی باز به جبهه ها میروم تا هیچ وقت این منافقین کوردل فکر نکنند که من کورکورانه به طرف جبهه ها حرکت کردم و کورکورانه شهادت را پذیرفتم؛ من تمام مسأله ها را، سنجیدم و فکر کردم و بعد انتخاب کردم. بر همگی ما واجب است که اسلام و قرآن را تنها نگذاریم و
انتظارات از انتخابات دوم اسفند
دوم اسفندماه یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود و به رغم آنکه بازنگری قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۶۸ تا حدودی نظام سیاسی کشورمان از پارلمانی به ریاستی تغییر کرد، اما این بدان معنا نیست که قوه مقننه و مجلس شورای اسلامی فاقد هرگونه جایگاه و نقش اساسی در حاکمیت کشور باشد. در ساختار کنونی هرچند رئیس‌جمهور و به‌طورکلی قوه مجریه سکان‌دار اصلی اجرا در کشور است، اما نقش تقنینی و از آن
بر هر جوینده‌ی راستین است که به کشف گوهر درونی خویش به هر رنج و مشقّتی که باشد همّت گمارد. سرانجام زمانش فرا می‌رسد تا یک جوینده‌ی حقیقی از شرع ورق به طریق حقیقی شناخت خویش قدم گذارد. 

ابتدا نقل حدیث بزرگان و تفحّص در کلمات حق، سپس کشف حقیقت در درون خویش و ماجرای خویش را دریافتن. اوّلی یک قدم، دوّمی هزار قدم بی‌انتها.. 

داستان روح
این داستان بی‌انتها.

حلمی | هنر و معنویت
1. + اون دختره رو...
- خب؟
+ خب و زهرمار
- موهاش قشنگه
+ بیشتر دقت کن
- چشماش؟
+ اسکلی؟
- اسکلم؟ :(
+ بابا داره سیب زمینی سرخ کرده میخوره *____*
- خب؟
+ بریم بکشیمش سیب زمینیاشو برداریم؟

چند لحظه بعد:
[فرو رفتن چنگال در قلبِ چِش قشنگ و پاچِشِ خون به دوربین]
+ یاسر یاسر احمد؟
- احمد به گوشم...
+ عملیات موفقیت آمیز انجام شد. 
- احمد احمد یاسر؟
+ یاسر به گوشم...
- حاجی دبه نکنیا... سیب زمینیا نصف نصفن.

2. عاشقتونم که با قطع نت، به وبلاگ و وبلاگ نویسی روی اوردین. لعنتی
همسرم از قبل از ازدواج، محرم‌ها را به فکه می‌رفت. این روند بعد از ازدواج هم ادامه داشت و تا شهادتش ترک نشد. از چند روز قبل از تاسوعا و عاشورا با دوستانش به فکه می‌رفتند تا مقدمات پذیرایی از مهمانان شهدا را آماده کنند. فکه یکی از مناطق عملیاتی دوران 8 سال دفع مقدس است که با 2 عملیات‌ والفجر مقدماتی و والفجر 1 شناخته‌ شده‌تر است. نوع شهادت شهدای آنجا، مظلومیت دوچندانشان و اینکه هنوز جز مناطق بکرتر بوده و حتی همچنان تفحص شهدا در آنجا انجام می‌
ما انسان‌ها همه محتاجِ عکس العمل‌هاییم و در کارهایمان قبل از این که خودمان و هدفمان را در نظر بگیریم به چشم‌ها و زبان‌های دیگران فکر می‌کنیم.
ما قبل از حزب اللهی بودن انسانیم و باید از اخلاق‌های اشتباه معمول دور شویم...
قوی و قدرتمند کار کنیم و برایمان اهمیتی نداشته باشد که چه می‌گویند
ما معبودهایی داریم که دست انداز‌ِ رسیدن به معبود بزرگتر یعنی خدا هستند.
گاهی عنوان مان
گاهی عظمت کارمان
حتی نماز شبمان
و قرائت قرآنمان
حجاب می‌شود.
در عر

مقتل حضرت رقیه سلام الله علیها به روایت عماد الدین طبری در کتاب کامل بهائی

عالم بزرگ شیعه، محدث جلیل القدر عماد الدین طبری رضوان الله علیه در کتاب شریف کامل بهائی آورده است:

زنان خاندان نبوت در حالت اسیری، حال مردان که در کربلا شهید شده بودند را بر پسران و دختران ایشان پوشیده می‌داشتند، و هر کودکی را وعده‌ها می‌دادند که پدر تو به فلان سفر رفته و باز می‌آید؛ تا ایشان را به خانه یزید آوردند.‍ دخترکی بود چهار ساله شبی از خواب بیدار شد و

علی محمودوند مسئول گروه تفحص لشکر بود، او در والفجر مقدماتی پنج روز داخل کانال کمیل در محاصره دشمن قرار داشت. علی خود را مدیون ابراهیم می دانست و می گفت: کسی غربت فکه را نمی داند، چقدر از بچه های مظلوم ما در این کانال هستند. خاک فکه بوی غربت کربلا می دهد.
یک روز در حین جستجو، پیکر شهیدی پیدا شد. در وسایل همراه او دفترچه یادداشتی قرار داشت که بعد از گذشت سال ها هنوز قابل خواندن بود. در آخرین صفحه این دفترچه نوشته بود:
«امروز روز پنجم است که در م
شهید سید اردشیر ابراهیم پور(حسینی) کلاسی
بیستم اسفند ۱۳۴۴، در روستای کلاس به دنیا آمد. پدرش مظفر، دستفروش بود و مادرش مادر نام داشت.
تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. سال ۱۳۶۳ ازدواج کرد و صاحب یک دختر شد.
به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. سیزدهم مرداد ۱۳۶۸، در سومار به اسارت نیروهای عراقی در آمد و سپس به شهادت رسید. پیکرش مدت‌ها در منطقه برجا ماند و سال ۱۳۸۱ پس از تفحص در گلزار شهدای شهر زادگاهش به خاک سپرده شد.
 زندگی نامه شهید در ادامه م

فقط 6 نفر از 24 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس دانش‌آموخته‌ی اقتصاد هستند!
نیمی از طرح‌ها و لوایح ارجاع شده به کمیسیون اقتصادی بی نتیجه مانده‌ است!
فقط  8 درصد از تحقیق و تفحص‌های این کمیسیون مختومه شده و به نتیجه رسیده است! 

البته برای ریشه‌یابی این عملکرد، بررسی سوابق اعضای این کمیسیون به ویژه رییس آن خالی از لطف نخواهد بود...
لطفا درست انتخاب کنیم!
ASGHAاحتمالاOOOON شما بی آرامی ازجمله افرادی هستید که قبل از نوشیدن قهوه خواه چای، آیفون خود را به دست می گیرید و سری به اپلیکیشن های دلخواه یا پرکاربرد می زنید. بااین حال، دسته ی دیگری بی قراری هستند که اپلیکیشن ها برایشان نقش حیاتی تری دارند: توسعه دهندگان. آنان سال ها وقت خود را صرف توسعه ی اپلیکیشن خاصی می کنند تا بتوانند به دسته ی شروع خدمات یا محصولات خاصی نمایش کنند.اپ استورها عمه ی اصابت کاربران و توسعه دهندگان هستند؛ زیرا کاربران عادی ب
بسم رب الشهدا و الصدیقین
پیکر پاک شهید علی سعد از شهدای مدافع حرم دزفول که در دفاع از حرم حضرت زینب(س) در درگیری با تروریستهای داعشی ۲۸دی ماه ۱۳۹۴ در خان طومان مفقود الاثر شده بود، تفحص و از طریق DNAشناسایی شد و به دزفول دیار مقاومت باز خواهد گشت.
شهید علی سعد دومین شهید مدافع حرم خانواده سعد و هشتمین شهید مدافع حرم شهرستان دزفول است.
پیکر پاک شهید علی سعد اهل شهر امام دزفول اکنون به کشور منتقل شده و اکنون در معراج شهدای تهران می باشد که فردا یک
مقدرات یک سالم قراره امشب نوشته بشه...
دلهره دارم نمیدونم قراره برام چی بنویسن
قطعا ارزوهای خودم هم لحاظ خواهد شد...
نمیدونم آرزوهای خودم به صلاحم هست یا نه!
باید چیزهایی رو بخوام که به صلاحم باشه...
عافیت، شهادت، سلامت، زیارت،مغفرت،معرفت...
رسیدن به این ارزوها قطعا همت لازم داره...
باید خودم هم یک قدم بردارم...
اگر یک قدم برداریم خدا صد قدم برامون برمیداره...
امشب راه هموار تره رهرصدسالِ رو میشه یک شبِ رفت
به شرط خواستن...
#من_به_هر_خیری_که_برایم_بف
امام محمد باقر(ع ) نقل کرده اند:در یکى از مسافرت هائى که پدرش ، حضرت سجّاد،
امام زین العابدین علیه السّلام به مکّه معظّمه داشت ، زنى را از خانواده اى که سر
وصدا و بضاعتى نداشت خواستگارى کرد؛ و بعد از آن ، او را براى خود تزویج
نمود.یکى از همراهان حضرت به محض اطّلاع از این امر، بسیار ناراحت شد که چرا
حضرت چنین زن بى بضاعتى را انتخاب نموده است ؛ و شروع به تفحّص و تحقیق کرد تا
بداند که این زن کیست و از چه خانواده اى بوده است .و چون به این نتیجه رسید
مقتل حضرت رقیه سلام الله علیها به روایت عماد الدین طبری در کتاب کامل بهائی

عالم بزرگ شیعه، محدث جلیل القدر عماد الدین طبری رضوان الله علیه در کتاب شریف کامل بهائی آورده است:

زنان خاندان نبوت در حالت اسیری، حال مردان که در کربلا شهید شده بودند را بر پسران و دختران ایشان پوشیده می‌داشتند، و هر کودکی را وعده‌ها می‌دادند که پدر تو به فلان سفر رفته و باز می‌آید؛ تا ایشان را به خانه یزید آوردند.‍ دخترکی بود چهار ساله شبی از خواب بیدار شد و گ
صحبت های جانسوز مادر شهید مدافع حرم مجید قربانخانی بر بالای پیکر فرزندش:
"استخوان های مجید من سوخته ، اینقدر نگید اینها برای پول میرن..."

به گزارش وب ملازمان حرم313، شهید مجید قربانخانی بیست و یکم دی ماه سال ۱۳۹۴ هجری خورشیدی به‌همراه هم‌رزمانش همچون شهید مصطفی چگینی، شهید مرتضی کریمی و شهید محمد آژند در خان طومان سوریه به شهادت رسیده و پیکر پاک این شهید والامقام مفقودالاثر شد.
پیکر این شهید والامقام در آخرین تفحص صورت گرفته در منطقه خان ط
قصه دلبری روایتی از زندگی مشترک شهید محمدخانی
قصه دلبری روایتی از همسر شهید محمدخانی بسیجی شهید مدافع حرم درباره پنج سال زندگی مشترک‌ است.

به گزارش بولتن نیوز، انتشارات روایت فتح که پیش از این در مجموعه‌های «نیمه پنهان ماه»، زندگی شهدای دفاع مقدس را از زبان همسرانشان روایت می‌کرد، زندگی شهید محمدحسین محمدخانی را به روایت همسرش منتشر کرده است. شهید محمدحسین محمدخانی، یکی از شهدای مدافع حرم است، او در 30 سالگی در سوریه به شهادت رسید و ا
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سیدمحمد موسوی، معاون مدنی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری چهارمحال و بختیاری گفت: داخل دو ماه­ گذشته ۵۲ گزارش کرونا درون سامانه­ سجام ثبت و برای پیگیری و اقدام بوسیله مراجع مربوطه ارجاع شد.   وی افزود: شهروندان از طریق سامانه جامع ارتباطات بشریت قوه قضاییه (سجام)، می توانند هرگونه سرکشی و جرمی را که باعث شیوع مصیبت کرونا می شود، از طریق تارنمای sajam. scpd. ir ثبت و بخاطر تجسس و رسیدگی متولیان ح

دیروز خبر فوت سه تن از آشنایان را شنیدم. فامیلی دور و نجیب اهل بابل که در کانادا درگذشت و علتش را نمی دانم.
پیرمردی خوش طینت در مشهد که دست روزگار او را با بابلی ها فامیل ساخت. او بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت. چند شبی را در مشهد، میهمان این بزرگوار بودم.
دوستی پر جنب و جوش در بابل که آخرین تصویرش در ذهن من مربوط می شود به ایام محرم و قبل از عاشورای امسال و تشییع پیکر تفحص شده شهدا در بابل که خاکی را به عنوان تبرک از تابوت شهید گمنام به یادگار هدی
خبر شهادت نجفعلی در حالی که همسرش سه ماهه باردار بود، ضربه روحی سختی به خانواده وارد کرد، اما بلاتکلیفی سرنوشت قدرت الله و ولی الله کورسوی امیدی را در دل پدر و مادرش زنده نگه داشته بود.
خبر رسید نجفعلی شهید شده و از سرنوشت قدرت الله و ولی الله اطلاعی در دست نیست. پیکر نجفعلی هم در منطقه عملیاتی خیبر جا مانده و او هم مثل دو برادر کوچک ترش مفقود است. خبر شهادت نجفعلی در حالی که همسرش سه ماهه باردار بود، ضربه روحی سختی به خانواده وارد کرد، اما بلا

جانم برایتان بگوید که کوه سنگینی را جا به جا کردم و جانِ نکندنی ام را در چند عرصه ی مختلف کندم و دلاشوبه ی درس و مشق بیات شده نیز تمام شد و اگر بتوانم یک مقاله ی دیگر بنویسم شاید تا مدتی دست از سر خودم بردارم .خسته و سرمازده از سرکار برگشته ام و می خواهم برای خودِ کم خونم پوره ی اسفناج درست کنم اما پخش و پلا افتاده ام توی تخت و عمرا بتوانم بلند شوم و زیر گاز را خاموش کنم.خانه را بوی گند اسفناج پخته برداشته نه بوسه ای در کار است و نه نشیب سینه ا
                          باسمه تعالی
غزلیات مشترک دکتر علی رجالی و حسن میرزایی
                  تازه ترین سروده مشترک                         احکام اسلامی                              قصاص                               غزل۵
                         قصاص
تلافی کردن ِ عین عمل، حکم ِ قصاص استاگرچه عفو و بخشش، بهتر از کین و تقاص است
اگر این حکم ِ قرانی شود جاری به دنیاره آوردش، حیات ِ شخص عام و شخص ِ خاص است 
به قران آمده هر کس که ظلمی رفت بر اوتلافی گر کند، جانش، ز حس
‌ #زندگی_به_سبک_مهدی (۲۸)
مدتی پیش شنیدم مقام معظم رهبری در پاسخ عزیزی که تقاضای دعا برای شهادت کرده بود، فرموده بودند برای توفیق جهاد در راه خدا دعا کنید(نقل به مضمون) 
یاد مهدی افتادم که سالها بود آرمانش وظیفه اش بود و حتی گوهر گرانبهای شهادت که از نوجوانی به آن اندیشیده بود و در فراغش گریه میکرد هم برایش رنگ باخته بود.
من از درمان و درد و وصل و هجران 
پسندم آنچه را جانان پسندد 
یادمه ماه‌های آخر ، یه روز با نگرانی بهش گفتم تو که درگیر نیستی،
به یاد شهید «محسن رجبی» خیانت به مردم، یعنی خیانت به اسلام(حدیث دشت عشق)

شهید «محسن رجبی» متولد 1343 در امیریه تهران است. او اعزامی از لشکر 27
محمد رسول‌الله(ص) تهران بود که سال 1363 در عملیات بدر و در منطقه جزیره
مجنون به اسارت نیروهای عراقی درآمد و در اسارت به شهادت رسید. پیکر مطهر
این شهید والامقام بعد از گذشت 30 سال از شهادتش، طی عملیات تفحص توسط
کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، از قبرستان الکرخ عراق کشف
شد. هویت این شهی

جانم برایتان بگوید که کوه سنگینی را جا به جا کردم و جانِ نکندنی ام را در چند عرصه ی مختلف کندم و دلاشوبه ی درس و مشق بیات شده نیز تمام شد و اگر بتوانم یک مقاله ی دیگر بنویسم شاید تا مدتی دست از سر خودم بردارم .خسته و سرمازده از سرکار برگشته ام و می خواهم برای خودِ کم خونم پوره ی اسفناج درست کنم اما پخش و پلا افتاده ام توی تخت و عمرا بتوانم بلند شوم و زیر گاز را خاموش کنم.خانه را بوی گند اسفناج پخته برداشته نه بوسه ای در کار است و نه نشیب سینه ا
حکمت در مقابل جربزه و جهل
اما ضد این دو جنس که حد اعتدال آنها بوده باشد: پس دانستى که آن حکمت است، که عبارت است از علم به حقایق اشیاء. و شکى نیست که صفت علم، افضل اوصاف کمال، و اشرف «نعوت » جمال از براى نفس انسانى است، بلکه بالاترین صفات ربوبیت است و بواسطه علم، انسان به شرف جوار رب العالمین مى رسد، و به سبب آن داخل عالم ملائکه مقربین مى شود، حیات ابدى از براى انسان از آن است و سعادت سرمدى از براى این نوع، به توسط آن عقلیه و نقلیه متطابق، و جمیع ا
همسر شهید صادق عدالت اکبری :
صادق کلاً عاشق شهدا بود با اینکه آنها را ندیده بود و ارتباطی نداشت، اما توفیق این را داشت که بعد از آمدن پیکرهای تفحص شده شهدا به شهرمان در قسمت ایثارگران سپاه فعالیت کند و استخوان های پاک و مطهر این شهدا را با همکاری دوستانش در پارچه ها بپیچند و به خانواده ها تحویل دهند.
 تا اینکه به زمانی رسیدیم که پیکر شهدای مدافع حرم به وطن آمدند که در این زمان هم پیکر ها را از فرودگاه ها تحویل گرفته و کفن و دفن آنها را خودشان ان
اخبار ناراحت کننده از فساد درون حالی از کمیسیون بوسیله گوش می رسد که تا انتخابات اسفندماه بخاطر مجلس یازدهم کمتر از ۹ ماه باقی باقی مانده است و احتمالا افشاگری های سیاسی در روزهای آینده محصول طیف های رقیب در مجلس شدت خواهد گرفت. عباسعلی کدخدایی، سخنگویشورای نگهبان روز گذشته در پاسخ به سؤال خبرنگاری درباره طرح موضوعی مبنی بر اینکه نماینده ای نشانی کرده است فداکار از نمایندگان برای انصراف از استیضاح وزرا، آپارتمان پژمان اند، گفت: در این خص
#ارسالی_از_همراهان :
معرفی شهید عزیز مدافع حرم و شهید راه نابودی اسرائیل غاصب و خبیث 
⚘حاج محمدمهدی لطفی نیاسر
توفیق و سعادت داشتم مدتی در دانشگاه،تفحص پیکر مطهر شهدا، راهیان نور و طرح خدمت به شهدا در کنار این شهید عزیز دورانی را سپری کردم...

⚘چند ویژگی خاص آقامهدی داشت که بالاخره این ویژگی ها باعث آسمانی شدنش شد:
۱- عشق به شهادت
همان دوران شدیدا به دنبال شهادت می گشت...
۲- عشق به ولایت
همیشه سعی می کرد فرمایشات و سخنرانی های حضرت آقا را خوب گ
پیکر ۲ شهید گمنام در خلخال تشییع شد

به گزارش روابط عمومی انجمن اسلامی همسران و فرزندان شاهد استان اردبیل؛ پیکر ۲ شهید گمنام دفاع مقدس روز یکشنبه در مراسمی بر روی دستان مردم ولایی و شهید پرور خلخال تشییع شد.

به گزارش
ایرنا، در این آئین که با حضور گسترده هزاران نفر از اهالی مؤمن و ولایت
مدار خلخال برگزار شد، پیکرهای ۲ شهید گمنام ۲۰ و ۲۴ ساله تازه تفحص شده در
مناطق عملی
محمدحسین مومنی حکم کبوتر را دارد برای آنان که دل در گروی حرم دارند.
تشییع پیکر پاکش زیر آفتاب تیز قم و گرمای چهل و دو درجه این شهر، بی درنگ ذکر
حسین را بر لب های تشنه و دلهای آتش گرفته فراق، جاری ساخت.

امروز روز شهادت سیدالشهدای احد بود. وقتی خواهر حمزه خواست با پیکر
برادر وداع کند، پیامبر دستور داد پارچه ای بیاورند و بیندازند روی پیکر پاره پاره
حمزه، پاهای او از آن پوشش بیرون ماند، عده ای خاشاک آوردند و رویش ریختند تا بدن
برادر از چشم خواهر د
نماز قضای پدر و مادر
۱. بر پسر بزرگتر واجب است که نمازهایی که از پدر و مادرش فوت شده و از روی طغیان و نافرمانی نبوده، بعد از مرگ آنها به جا آورد، بلکه اگر از روی طغیان و نافرمانی هم ترک کرده باشد بنابر احتیاط مستحب باید به همین طور عمل کند.۲. اگر پدر یا مادری اصلاً نماز نخوانده باشد بنابر احتیاط واجب در این صورت هم قضای نمازها بر پسر بزرگتر واجب است.۳. منظور از پسر بزرگتر، بزرگترین پسری که بعد از مرگ پدر و مادر در حال حیات است می‌باشد، بنابراین
.
                          باسمه تعالی
                  تازه ترین سروده مشترک 
                        احکام اسلامی
                              قصاص
                               غزل۵

قصاص

تلافی کردن ِ عین عمل، حکم ِ قصاص است
اگرچه عفو و بخشش، بهتر از کین و تقاص است

اگر این حکم ِ قرانی شود جاری به دنیا
ره آوردش، حیات ِ شخص عام و شخص ِ خاص است 

به قران آمده هر کس که ظلمی رفت بر او
تلافی گر کند، جان
.
                          باسمه تعالی
                  تازه ترین سروده مشترک 
                        احکام اسلامی
                              قصاص
                               غزل۵

قصاص

تلافی کردن ِ عین عمل، حکم ِ قصاص است
اگرچه عفو و بخشش، بهتر از کین و تقاص است

اگر این حکم ِ قرانی شود جاری به دنیا
ره آوردش، حیات ِ شخص عام و شخص ِ خاص است 

به قران آمده هر کس که ظلمی رفت بر او
تلافی گر کند، جان
مدیریت مالی کشور برحسب: بودجه نویسی سنتی از قدیم، همیشه دارای کسر بودجه بوده است. زیرا طبق نظر قدمای بودجه نویسی، کسر بودجه یک سرمایه است! یعنی دولت توانسته با پولی که ندارد، هزینه های خود را پرداخت کند. که به عنوان افزایش اعتبار نزد مردم است. بنابر این نه تنها تهدید محسوب نمی شود، بلکه یک نوع فرصت است. نکته دیگری که بودجه نویسی سنتی دارد این است که: متکی به ارقام نجومی بدون پشتوانه، یا غیر واقعی است. مثلا قیمت نفت در بودجه اصلا واقعی نیست. در ح

باسمه تعالیچلچراغپند و اندرزقصیده ۱۲
می سرایم از پدر ، من یک قصیده بهرتانتا که فرزندان کنند اعمال و باشد راهشان
پند و اندرز پدر را بشنو از ما ای پسرتا شود درسی برای نسل ما، در این زمان
راستی را پیشه کن در زندگی و کار خویشتا توانی از دروغ بگریز و دوری کن از آن
گر سخن لهو و لعب  باشد، مگو بهر عمومتا توانی گو کلام اولیا و عارفان
گر بود کاری صلاحت، جستجو در آن مکنگر بدانی عیب این و آن، مگو بر دیگران
چونکه اسراف است تبذیر و بود آن ناثوابحد اوسط
تکنولوژی جدید
در این پست ۱۰ تکنولوژی برتر سال ۲۰۱۹ را با هم بررسی خواهیم کرد.
این فناوری های هیجان انگیز با تحقیق و تفحص های بسیار زیادی توسط دانشمندان کل جهان تولید شده اند.
باید در نظر داشته باشیم که هر کدام از این تکنولوژی های جدید سال ۲۰۱۹ می تواند زندگی ما را به خوب یا بد تغییر دهد.
پس این شما و این لیستی از ۱۰ تکنولوژی های جدید سال ۲۰۱۹ .
تکنولوژی پرینت ۳ بعدی فلز
همه ما در طول چند سال گذشته به چاپ پلاستیکی سه بعدی عادت کرده ایم.
این امر در
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از یورونیوز، تو یکی از این تفحص ها از تقریبا دو هزار نفر در ایالت فلوریدا تست پادتن (آنتی بادی) مصیبت «کووید ۱۹» گرفته شد. استفهام دیگر همچنین به خشکی امدن روی ساکنان یکی از خانه های سالمندان ایالت واشنگتن ادا شد. یافته های این دو پژوهش که روز جمعه منتشر شد بر نگرانی دانشمندان مبنی بر اینکه گروهی از مبتلایان بدون آنکه بدانند راوی سنخ جدید ویروس کرونا هستند افزوده است. مولود استفهام دانشگاه پزشکی میامی نشان می د
دفترچه یاداشت یک شهید 16 ساله در جریان تفحص؛
            گناهان یک روزه من عبارتند بودند از :
                                     سجده نماز ظهرم طولانی نبود!!
                         زیاد خندیدم!!
                       هنگام فوتبال شوت خوبی زدم ، که از خودم خوشم آمد!!

عمر با عبدالرحمن شبى به عنوان عسس(نگهبان،پاسبان شب) به تجسس پرداختند، دیدند در خانه اى دود آتش بلند است. رفتند در آن خانه را کوبیدند و با اجازه داخل گردیدند. مردى را با زنى دیدند که در دست آن مرد کاسه اى نیز بوده است، عمر پرسید: این زن کیست؟ مرد گفت: زوجه من است سپس پرسید در میان آن کاسه چیست؟ گفت: آب است سپس پرسید شعرى که آن زن با آواز می‌خواند چگونه شعرى است؟
مرد مزبور آن اشعار را براى عمر خواند بعد از این پرسش‌ها آن مرد رو به عمر کرد و گفت: مگر
داستان زن زیبا در سلول انفرادی مرد تنها!
هارون الرشید کنیزى ‏خوش سیما به زندان امام موسى کاظم(علیه السلام) فرستاد تا آن ‏حضرت را آزار دهد. امام در این باره فرمود: به هارون بگو: «"بَلْ أَنتُم بِهَدِیتِکُمْ تَفْرَحُونَ"؛ بلکه شمایید که به هدیه خود شادمانید. مرا به این کنیز و امثال ‏او نیازى نیست.»هارون از این پاسخ خشمگین‏ شد و به فرستاده خویش گفت: «به نزد او برگرد و بگو که ما تو را نیز به‏دلخواه تو نگرفتیم و زندانى‏ نکردیم و آن کنیز را پیش‏ او
استاد شهید مطهری (ره): به
نظر من دو خاصیتى که در بشر هست سبب پیدایش فکر نحوست در اشیاء و اعداد شده است:
یکى
اینکه بشر به طور کلى نمى ‏خواهد مسئولیت‏ شکست هاى خودش را متوجه خودش بکند. همیشه
دنبال این مى ‏گردد که یک چیز دیگرى پیدا کند و بگوید این بدى، این شکست، این
بدبختى که پیدا شد، این من نبودم، این فکر من نبود، این جهل و نادانى من نبود که
باعث این شکست شد، یک چیز دیگرى بود. این یک علت بوده است که بشر براى اینکه از
تقبل مسئولیت ها فرار کند، آمده
ازدواج در ماه محرم
اشاره:دو سال قبل، پیش از ماه محرم، مطلبی را دربارهٔ هراس نابه‌جا از این ماه شریف، برای انتخاب همسر و ازدواج نوشتم و منتشر شد.اکنون که باز داریم به محرم نزدیک می‌شویم، بار دیگر زمزمه‌های محرم‌هراسی شنیده می‌شود. از این‌رو، آن مطلب را بازنشر می‌کنیم. ترس از ماه محرمشتاب‌زدگی، در هر کاری ناپسند است، به‌ویژه در انتخاب همسر و ازدواج. حوصله‌ورزی، در هر کاری پسندیده است، به‌خصوص در انتخاب همسر و ازدواج.انتخاب همسر و ازدو
از بالا که به پایین نگاه می‌کردم سربازان گمنام امام زمان کار خویش را رها کرده بودند و به کمک بچه‌های تفحص آمده بودند، در تن من به دنبال استخوان دست و پا بودند. از پایین که به بالا نگاه می‌کردم استوری‌‌ خودم را می‌دیدم، کابلِ برق خوردن و روشن نشدن. زمان نمی‌گذشت، نه آن که زمان شبلی‌وار تنها گِلی اندازد، او هم ایستاده بود و کابل می‌زد. با این که آن‌ها دنبال استخوان و یک لقمه نان بودند من را سگ جان صدا می‌کردند. گویا به جبران طاق کسری‌ای که
حمام، کَلوش، تکیه 
7193
به قلم دامنه

پردۀ اول

به نام خدا. سلام. در کودکی پولی نداشتم تا اسباب‌بازی بخرم. بالاترین بازی من، بازی با خاک بود و نیز لاستیک کهنه‌ی ماشین، ساختِ بارکشِ حلَبی، لِینگه‌بازی، تیل‌بازی و الماس‌دَلماس.

زیباترین بازی من حُباب‌بازی بود که وقتی به حمّام بُرده می‌شدیم، تا نوبت من برسد که پدرم بر تنم، تَن‌مال بکشد با کفِ زردْصابون (=صاوین‌کَف) حُباب می‌ساختم و در فضای بخارگرفته‌ی حمام به هوا فوت می‌کردم. و این،
 #زندگی_به_سبک_مهدی (۱۰) برنامه ریزی برای زندگی خیلی مهمه ، آدمی که برای خودش رسالت و هدفی قائل باشه نمیتونه وقتشو حروم کنه یا به بطالت بگذرونه، تازه برنامه ریزی هم باید همه جانبه باشه، دنیا، سلامت، آخرت، درس و پیشرفت و... خیلی ها سوال میکنن که مهدی چطور توی سن ۳۵ سالگی به این همه چیز توی دنیا رسید، موفقیت‌های درسی، کاری، تهذیب نفس، روایت و تفحص، تخصص و زبانهای گوناگون، خانواده داری و...یه پاسخ ساده؛ برنامه ریزی، از وقتی خودشو شناخت همیشه برن
روزی ماه روزه از آسمان رسید شراب "یادت باشد"
ذکر حمید مرادی سیاهکالی و بانو
همراه بانو اشک ریختم....
شاکیم از این که این عزیزان(شهید و همسرش) که هر کدامشان هفت هشت ده سالی از من کوچکترند و زندگیشان در دهه نود شروع شده و بنا به سادگی ذاتی و قناعتی که تویش موج می زند هیچ شباهتی به دهه نود ندارد و کلا تو را یاد دهه شصت می اندازد....آره شاکیم که اینها کجا بودند چرا مثل ما درگیر غمهای دوران مدرن نبودند!
تنها فرقش با قصه های سی سال پیش همسران شهدا این بود
«بهای پیشرفت»
نوشته‌ی جان اچ. بادلیترجمه‌ی آرش حسینیانچاپ اول: اینترنتی، اسفند 1393در دست انتشار
از متن کتاب:رژیم غذاییِ سنتی قبایل، به شکلی تحسین‌برانگیز با نیازهای بدنی‌شان و منابع غذایی در دسترس‌شان سازگار و هماهنگ است. اگرچه ممکن است این رژیم‌ها برای غریبه‌ها عجیب و غریب، مضحک، و بدمزه به نظر برسد، اما بعید است که نواوری‌های وارداتی توانسته باشد الگویی بهتر از آن به ایشان ارائه کند. با توجه به تعادل ظریف و پیچیدگی‌های موجود در هر

دانلود تحقیق درباره تاریخچه تکامل پرچم ایران

پرچم ایران - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد https://fa.wikipedia.org › wiki › پرچم_ایران در دوران فرترکه‌های پارسه، درفش کاویانی پرچم ایران بوده‌است. .... محمد بن جریر طبری در کتاب خود به نام تاریخ الامم و الملوک می‌نویسد: درفش کاویان از پوست .... گرگ و سایر نقوش مشاهده می‌شود که اثبات مطابقت آن‌ها با واقعیات تاریخی نیاز به تحقیق دارد. ‏۱.۳ پرچم ایران پس از تسخیر ... · ‏۱.۶ پرچم ایران در دوران ... · ‏۲ ویژگی
چند وقت پیش یکی از
دوستان فرهیخته و شاعره درخواستی داشتند مبنی بر این که توضیح مختصری در خصوص
تفاوت بین "نثر" و " نظم" در قالب یه نوشته یا یک پُست ارائه
دهم. بنده نیزاجابت نمودم. ذهنم به تکاپو افتاد و تعاریفی از این دو مقوله را با
توجه به ذخیره ها و بایگانی های حافظه ام،پیش رویم ترسیم کرد.
یه مدتی بالا و پایین
شان کردم،دیدم کاستی هایی دارد و کفایت امر نمی کند. به تفحص آغازیدم ومطالبی را
تهیه و خواندم.اما در یکی از این لحظات جستجو به مقاله ای از رو

پاسدار شهید سیف الله پیری ساتیاروند فرزند: علی شروانمحل زندگی: شهر ماژین روستای نصراله آباد تحصیلات: راهنماییتاریخ شهادت (مفقودالاثر) : 1366/3/27محل شهادت: ماووت عراق ارتفاعات قمیشتاریخ رجعت و تفحص پیکر مطهر: هفت سال بعد از شهادتگلزار شهید: روستای نصراله آباد گلزار شهدای ماژینزندگی نامه پاسدار شهید سیف الله پیری :
شهید سیف الله پیری در سال 1347 در روستای نصراله آباد بخش ماژین استان ایلام پا به عرصه گیتی نهاد.وی ایام کودکی را تحت تربیت پدر و ماد
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا درون مصاحبه ای با شبکه سی بی اس به استعفای ریچارد نیکسون، رئیس جمهور قبلی آمریکا پس از رسوایی واترگیت اشاره کرد و گفت: آنچه دونالد ترامپ، مهتر جمهور کنونی آمریکا اجرا داده "بسیار بدتر" از آن چیزی است که نیکسون انجام داده بود. نیکسون مشت کمینه آنقدر برای آمریکا اهمیت قائل بود که قبل از استیضاح، خودش بی کاری داد و پذیرفت که این رویه نمی شود ادامه داد.   نیکسون در س
زرند داغدار سه پدر شهید
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۲

هفته گذشته سه پدر شهید والامقام محمد محمدی، علی خسروی زرندی و رحیم عرب پور در شهرستان زرند دارفانی را وادع گفتند.
به گزارش ایثار کرمان، هفته گذشته سه پدر شهید والامقام  محمد محمدی، علی خسروی زرندی و رحیم عرب پور  در شهرستان زرند دارفانی را وداع گفتند.کربلایی حسین محمدی پدر شهید  محمد محمدی، حاج محمد خسروی زرندی پدر شهید علی خسروی زرندی و حاج عبدالله عرب پور پدر شهید رحیم عر
گوشه ای از زندگینامه شهید لطفی نیاسر
شهید محمدمهدی لطفی نیاسر هشتم دی ۱۳۶۱ در خانواده‌ای روحانی در شهر مقدس قم به دنیا آمد؛ پدرش حجت‌الاسلام لطفی کاشانی از اساتید حوزه علمیه قم، و مادرش از سلاله سادات و خواهر شهید و دو جانباز است. چهلمین روز تولد وی با شهادت دایی‌اش سیدحسین میرصیفی در عملیات والفجر مقدماتی مصادف شده بود.
او از همان کودکی با هوشی سرشار دوره‌های تحصیلی را طی کرد؛ دوره راهنمایی و دبیرستان را در مدارس تیزهوشان قم گذراند و ب
گوشه ای از زندگینامه شهید لطفی نیاسر
شهید محمدمهدی لطفی نیاسر هشتم دی ۱۳۶۱ در خانواده‌ای روحانی در شهر مقدس قم به دنیا آمد؛ پدرش حجت‌الاسلام لطفی کاشانی از اساتید حوزه علمیه قم، و مادرش از سلاله سادات و خواهر شهید و دو جانباز است. چهلمین روز تولد وی با شهادت دایی‌اش سیدحسین میرصیفی در عملیات والفجر مقدماتی مصادف شده بود.
او از همان کودکی با هوشی سرشار دوره‌های تحصیلی را طی کرد؛ دوره راهنمایی و دبیرستان را در مدارس تیزهوشان قم گذراند و ب
 شاعر زیبا کلام

کاش امشب غزلی بر شعر
حافظ بشوم                                   بلبل
خوان غزل خوان سعدی بشوم
کاش می شد یک تفحص
برگلستان                                       پروانه وار مست شعر خیام بشوم
کاش می شد دست بر
گیسوی پروین                                    شعرهای فروغ را از بربشوم
کاش می شد مکتب حافظ
به پا                                          در کنج خلوت ،هم بیت  فردوسی بشوم
کاسه ای در دست
همچون  مجنون                                      گدای حروف
دولت هر سال خزانه را خالی می کند، و دلار ها را
به بیرون می فرستد! با این کار باعث افزایش قیمت دلار می شود. مثلا هر سال 12تا
20میلیارد دلار، برای کالاهای اساسی می دهد! که  در ایران تولید می شود، و واردات بیش از حد آن،
الگوی مصرف ایرانیان را تعییر داده است. واغلب در گمرکات باقی مانده،  یا به عنوان ذخیره ی احتیاطی از ان یاد می شود،
که همگی به ضرر تولید داخلی است. اکنون نیز اجازه 5هزار میلیارد دلا ر را گرفته،
تا برای سیل زده ها خرج کند! که عاقبت، مانند س
با اشاره
به اینکه ساختار و سبک و سیاق کتاب پری‌دخت نامه نگاری است ، باید گفت ما آثار نامه
نگارانه را هم در ادبیات کلاسیک و فرهنگ خودمان و هم در ادبیات غرب داریم. نمونه‌های
آثار نامه نگارانه در غرب زیاد است و از نمونه‌های آن می‌توان به نامه پادشاه سومر
اشاره کرد که پیش از میلاد مسیح نوشته شد.
در خصوص کتاب پری‌دخت هم ،شرح نامه نگاری محمود و پری‌دخت
با همان نثر، لحن و لسان قاجاری است و برای اولین بار قائم مقام فراهانی این نوع نوشتار
را باب کر
برنامه
گروه معارف و مناسبتهای رادیو ایران تقدیم میکند.

به نام ِ خدایی که مهربانه .. بخشنده است و از او بزرگتر خدایی نیست. 

با سلام و عرض ارادت و احترام خدمت شما ازتون درخواست میکنیم که فرصت ِ اذانگاهی ِ امروز رُ با ما همراه باشید. 

در این لحظات از خدای ِ بزرگ میخواهیم که به همه ما تنی سلامت ، دلی آرام، لبخندی همیشگی ، رضایت ِ از زندگی و دلخوش بودن به شادیهای ِ واقعی رُ هدیه کنه ، که اگر این طور باشه دنیا و آخرت برامون گلستونه. 

کاشی های کف حوض جلوی گردان حبیب بن مظاهر
حدود 19 سال پیش برای بدرقه دوستان بسیج دانشجویی به دانشگاه شهید بهشتی (ره) رفتم. 7 اتوبوس از دانشجویان عازم سفر راهیان نور بودند. آن موقع سفر راهیان نور به اندازه امروز فراگیر نشده بود. یعنی اصلا فراگیر نبود. یادم می آید برای ورود به یادمان ها با مشکل مواجه بودیم. صدام هنوز سر کار بود و منافقین در عراق مستقر بودند. مناطق پاکسازی نشده بود و حتی امکانات لازم نیز چندان فراهم نبود. جاده ها خراب بود. اما مناطق ه
نحوه آغاز مطالعه ؟
برای یک شروع خوب برای مطالعه بایستی که در خود آمادگی ذهنی ایجاد کنیم . و بدون این مورد  ما ابدا نخواهیم توانست . مطالعه ی خود را آغاز کنیم .  
شرایط ضروری برای آغاز مطالعه :
1:آمادگی ذهنی .
2:حفظ خونسردی.
3:ایجاد انگیزه برای خود .
4:آمادگی پذیرش .
قبل از مطالعه بایستی خود را آماده کنیم که در موارد فوق گفته شده است . که چه مواردی لازم می باشد
1:آمادگی ذهنی : یعنی اینکه میزان آشنایی قبل امان با زمینه ی مطالعاتی مورد نظر چقدر است .
2:بر

همه چیز برای سفر آماده بود. بچه های دانشجو از دور و نزدیک به دانشگاه علوم پزشکی آمده بودند. حال و هوای قبل از سفر به مناطق عملیاتی جنوب و بازدید از کربلای خوزستان در چهره و رفتار بسیاری از دانشجوها معلوم بود. بعضی قدم می زدند و زیرلب زمزمه می کردند. برخی چفیه به گردن انداخته بودند. عده ای هم وضو گرفتند و در نمازخانه، مشغول دعا و نماز بودند.
مسئول اردو را دیدم یک کم دلواپس به نظر می رسید. وقتی موضوع را جویا شدم، فهمیدم که یکی از اتوبوس ها در آخری
چه یک بازیکن و بدن ساز حرفه ای باشید و چه به تری ورزش را شروع کرده باشید بوسیله گمان زیاد، یکی از دغدغه های شما تکثیر کارایی و انرژی بدن تان است. بسیاری از ورزشکاران بخاطر پیوستن به این هدف از مکمل های ورزشی داخل کنار بازی استفاده می کنند؛ اما در مقابل گروهی با تصور اینکه استفاده از مکمل ورزشی به تنهایی باعث بزمین نشستن آنها بوسیله نتیجه مطلوب می شود از این محصولات بدون مشی پزشک و مباشر ورزشی استفاده می کنند و گاه نیز پیش می آید که از مکمل های
. ادله اثبات دعوی در دادرسی اتهامی
قسامه: شهادت شهود، اقرار و سوگند مهم ترین ادله اثبات دعوی در نظام دادرسی اتهامی به شمار می‌آیند. قضات رومی پس از انقراض روم غربی در قرن پنجم میلادی مدت‌ها اصل برائت متهم را نمی‌پذیرفتند و بنابراین متهمان ناگزیر بودند بی‌گناهی خود را اثبات کنند. در غیر این صورت پس از غسل و تطهیر باید بر بی‌گناهی خود سوگند یاد می‌کردند. سوگند مذکور در پاره‌ای موارد کافی به نظر نمی‌رسید و ناگزیر متهم به قسامه متوسل می‌شد.
از دیشب (شنبه) تنهام. جنی اینا رفتن تا اتمام این اوضاع ویلای مادرش ساکن بشن. به من هم پیشنهاد دادن که باهاشون برم ولی من اینجا راحتترم. حقیقتش تو یه خونه با ۵ تا بچه (بچه های جنی و جاناتان) و دو تا سگ، کار کردن اصلا کار راحتی نمی تونست باشه. هر چند جنی میگفت اتاق کار مخصوص بهت میدیم! ولی خب من واقعا معذب بودم و اینجا با وجود تنهایی راحتترم. از اون طرف هم گفت بگو یکی از دوستات بیاد این مدت پیشت باشه، گفتم بهش فکر میکنم ولی حقیقتش حوصله کسی رو ندارم. س
انتخاب عطر و ادکلن به‌طورکامل بستگی بوسیله سلیقهٔ افراد دارد. بعضی‌ها در کامل زندگی فقط از یک عطر یا ادکلن مصرف می‌کنند و به نوعی این ادکلن امضای آنها شناخته می‌شود. اما دسته‌ای دیگر عاشق تنوع هستند و هر از گاهی ادکلن جدیدی را امتحان می‌کنند تا از رایحه‌های متفاوتی لذت ببرند. بااین‌حال، گزینش عطر مناسب که غم شما را از سایرین متمایز کند و بی آرامی رایحهٔ آن مورد علاقه‌تان باشد، فقره ساده‌ای نیست. برای کشف کردن ادکلن ارزان باید عوامل مخ
اقا سلام علیکوم دارم
سعی میکنم یه کم بیشتر واسه وبلاگم وقت بزارم
چند روز پیش داشتم ارشیومو میخوندم و دیدم که
من قبل از اینکه سرکار برم چقد بیشتر تو وبلاگم بودم
و الان گاهی چندماه میشه و وقت نمیکنم
به وبم سربزنم خلاصه که میخوام به روزای اوج برگردم :)
اقا نگم براتون که این چند روز داشتم میمردم!
10 روز پیش از خواب بیدار شدم ودیدم یه چشمم
باد کرده کلا چشمم انداز عدس شده بود پلکم خیلی باد داشت
انگار که زنبور نیش زده باشه ولی خب جای گزیدگی هم نبود
تا ش

درست است که اکثر افراد آنتالیا را به خاطر ساحل‌ های شنی و درخشانش در فصل تعطیلات میشناسند، اما آنتالیا فقط یک مقصد توریستی نیست! شاید کمی برایتان عجیب باشد، اما آنتالیا امروزه یکی از مناسب ترین شهرهای ترکیه برای زندگی است! می‌پرسید چرا؟ جواب این سوال را در این مقاله خدمت شما بیان می‌کنم.یکی از ویژگی‌های بسیار جالبی که شهر آنتالیا دارد این است که در عین مدرن و توریستی بودن، همچنان توانسته است که وجهه تاریخی و باستانی خودش را حفظ کند. م
پس از سالها تحقیق و تفحص در کمتر از 5 سال پیش دکتر جورج آگوایلار از کشف
یک فرمول خارق العاده و حیرت انگیز پرده برداشت . این کشف اکنون به نام
+vigrx plus شناخته شده که به راحتی در دستان شما قرار دارد. این محصول
باعث افزایشs
خرید قرص بزرگ کننده اندازه آلت تاخیر در انزال و سفت کننده الت مردانی ، داروی ضمانتی تاخیری مردانه خرید قویترین قرص کلفت کننده الت مردانی مردان داروهای گیاهی بزرگ کننده سایز آلت تناسلی داروی ارزان قیمت برای تاخیر در مقارب

تو آخر الزمان مردم آرام آرام از الک فتنه ها می گذرن تا غربال بشن. چقدر احادیث داریم در مورد  اینکه مومن مشکل سایر مومنین رو مشکل خودش می دونه و حل می کنه و دغدغه منده. چقدر احادیث داریم من باب غیرت زنانه و کفر بودنش. چقدر روایات داریم از واکنش ائمه  به زنان حسود و مخالف تعدد. آیات قران واضحه . حتی با تفسیری کاملا واضح از ائمه من باب اونجا که فرموده شده اگر می ترسید یک زن بگیرید و اونجا که فرموده شده شما نمی توانید عدالت رو رعایت کنید....
با وجود ه
(Jean Francois Pierre Peyron - The Death of Socrates (1787

زودباورهای ناپرسش‌گر، ماست را با نان میل کنید.
به تجربه آموختم بسیاری از افراد بشر، مطالبی که دریافت می‌کنند را آسان و بی‌نیاز از اعتبارسنجی می‌پذیرند. هر آنچه در کتاب آورده می‌شود، قداست می‌گیرد و برای فرد پذیرفتنی می‌شود. هر آنچه در فیلم مستند به نمایش گذاشته می‌شود، اعتبار می‌گیرد و بی‌نیاز از تحقیق و تفحّص، پذیرفته می‌شود. اگر موضوعی از سمت رسانه‌هایی اشتراک شود که فرد آن را معتبر تصور می‌کند
فصل دوم: مقدمات تزکیه نفس

بدان که: لازم است از براى طالب پاکى نفس از اوصاف رذیله و آرایش آن به صفات جمیله، اجتناب از چند چیز:
اول: اجتناب از مصاحبت بدان و اشرار را لازم داند.و دورى از همنشینى صاحبان اخلاق بد را واجب شمارد، و احتراز کند از شنیدن قصه ها و حکایات ایشان، و استماع آنچه از ایشان صادر شده و سر زده.و با نیکان و صاحبان اوصاف حسنه مجالست نماید، و معاشرت ایشان را اختیار کند، و کیفیت سلوک ایشان را با خالق و خلق ملاحظه نماید.و از حکایات پیش
(Jean Francois Pierre Peyron - The Death of Socrates (1787
زودباورهای ناپرسش‌گر، ماست را با نان میل کنید.
به تجربه آموختم بسیاری از افراد بشر، مطالبی که دریافت می‌کنند را آسان و بی‌نیاز از اعتبارسنجی می‌پذیرند. هر آنچه در کتاب آورده می‌شود، قداست می‌گیرد و برای فرد پذیرفتنی می‌شود. هر آنچه در فیلم مستند به نمایش گذاشته می‌شود، اعتبار می‌گیرد و بی‌نیاز از تحقیق و تفحّص، پذیرفته می‌شود. اگر موضوعی از سمت رسانه‌هایی اشتراک شود که فرد آن را معتبر تصور می‌کند،
دیدگاه ناصر خسرو در مورد دنیا و بازتاب آن در اشعار وی
پیشگفتار فرهنگ دیرپای و پرمایة ایران یکی از غنی ترین و وسیع ترین فرهنگ های جهان به شمار می‎آید و در قلمرو این فرهنگ با شکوه ادبیات فارسی دری پایگاهی والا دارد وخراسان مهد زبان فارسی دری است گزافه نیست اگر ادعا کنیم نهال زبان فارسی دری ( نظم و نثر ) در خراسان بزرگ ریشه گرفته است و سپس به سایر نقاط کشور گسترده شده است درمیان بزرگان ادب پارسی

دسته بندی
زبان و ادبیات فارسی

فرمت فایل
doc
روایت تاریخی واقعه‌ی عاشورا در قالب داستان که نویسنده به دور از مرثیه‌سرایی‌های موجود در سایر آثار، داستانی خواندنی را به تصویر می‌کشد که علاقه‌مندان به کتاب‌های غیرمذهبی را نیز جلب خود کرده است.
این کتاب با نگاه نو اثر برجسته‌ای در میان رمان‌های تاریخی است زیرا با زاویه دید متفاوت از سایر آثار بیان شده است. کتاب شماس شامی از زبان یک غیر مسلمان مطرح می‌شود و همین موضوع باعث شده کتاب بدون هیچ جانب‌داری مسائل پس از حماسه‌ی عاشورا را
پس از سالها تحقیق و تفحص در کمتر از 5 سال پیش دکتر جورج آگوایلار از کشف
یک فرمول خارق العاده و حیرت انگیز پرده برداشت . این کشف اکنون به نام
+vigrx plus شناخته شده که به راحتی در دستان شما قرار دارد. این محصول
باعث افزایش طول و کلفتی آلــ.ــت مردان می شود. و باعث بزرگتر شدن
آلــ.ــت شما به صورت دائمی و بدون بازگشت می شود
.

قیمت 1,600,000  

برخی از امکانات و مزایای محصول جدید ویگرکس پلاس اصل کانادا:
درمان موثر قطعی زود انزالی درمان موثر کوتاهی
تا حرم هست و هوای آن، کبوتر نیز هستگم نخواهد کرد بنده، خانه ارباب راهر که پر زد سوی تو با شوق، پرپر باز گشتعشق رونق داده رفت و آمدی جذاب را *

بازگشت غرورآفرین سردار شهید مدافع حرم حاج حمید محمدرضایی به وطن گرامی باد

کوه باشی، سیل یا باران... چه فرقی می‌کندسرو باشی، باد یا طوفان... چه فرقی می‌کند؟
مرزها سهم زمین اند و تو اهل اسمان
آسمان شام یا ایران چه فرقی
مرز ما عشق است هر جا اوست آنجا خاک ماست
سامرا غزه حلب تهران چه فرقی می کند
قفل باید ب
June 6, 2019 
By sobhan

دانلود رمان خارجی شهر نا پیدا را می توان با کمک مقدمه کالوینو معرفی کرد. آغاز این رمان این گونه است که :
در شهرهای ناپیدا از شهرهاى عینى موجود و قابل مشاهده خبرى نیست. تمام شهرهاى آن خیالى هستند. نام زنى را بر هر کدام از آنها گذاشتم.
کتاب از فصل‌هاى کوتاهى تشکیل شده و هر فصل فرصت مناسبى است براى تفحص و
تامل در مسائلى که در مورد شهرها صادق است. شما عزیزان می توانید این رمان
و دیگر رمان های خارجی جدید را از سایت دانلود کتاب
بسم الله الرحمن الرحیم- نظریات شخصی است- جناب دکارت-یکی از ستو ای  درک فلسفی  فرانسه است در فلسفه درغرب  ریشه اصلی  به اگوستین مقدس بر میگرددکه جناب دکارت بخشی از فلسفه خود رااز ایشان گرفته است ولی در بنظر حقیر ایشان ملب را خوب فهمیده است ولی ازترس بروز نداده اس  وانرا توجه فلسفی نما کرده است – دکارت اصلا تثلیث راقبول نکرده است برای انکه چیزی دراین مورد نگفته است- جناب  اقای اگوستین –تمام مذاهب انزمان راتجربه کرد ولی عاقل بود انها  را رد ک
حجاب توریست ها در مالزی
در ایالت ترنگانو واقع در شمال شرقی مالزی در فوریه 2015 قانونی مبنی بر این که توریست های خارجی هم در زمان سفر به این ایالت مجبور به حفظ حجاب اسلامی می باشند.
ایالتی که گردشگران آن مجبور به حفظ حجاب هستند
مالزی سال 2014 میلادی پذیرای بیش از 26 میلیون توریست خارجی از سراسر دنیا بوده است و از این طریق بیش از 23 میلیارد دلار درآمد را وارد چرخه اقتصاد خود کرد. همچنین ایالت ترنگانو مالزی در سال 2013  حدود چهار میلیون توریست را شاهد بو
قرارداد های نفتی
قرارداد های نفتی از دهه 1950 به بعد به اینصورت بود :
با اعتراض حسابرس کل انگلستان در جریان جنگ جهانی دوم به روش قیمت گذاری قدیمی  (جهت کاهش هزینه جنگی)
و اعتراض آمریکایی‌‌ ها در طرح مارشال (به جهت اختصاص قیمت عمده کمک آمریکا بخود بطرز غیر مستقیم) ،
خلیج فارس در برابر خلیج مکزیک ، نقطه مبدأ دوم (Basic point) مورد قبول قرار گرفت .
با افزایش قیمت نفت ، اصل پنجاه – پنجاه در قرارداد ونزوئلا و وضع قانون مالیات بر درآمد در عربستان صعودی ، که
نویسندگان

دکترعلیرضا حسینی استادیار گروه زبان و
ادبیات عرب دانشگاه کوثر بجنورد

پوریا اسمعیلی دانشجوی دکترای تاریخ
ایران دوران اسلامی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین

چکیده
تمدن در لغت به
معنای شهرنشینی و از ریشه مدینه و مدنیت گرفته شده و به معنی دیگر متخلق شدن به شهرنشینی
یا خوی و خصلت شهرنشینی به خود گرفتن است و بدان معناست که بشر در سایه آن به
تشکیل جوامعی پرداخته و شهرنشین شده است. فرهنگ نیز مجموعه پیچیده ای از دانستنی
توصیه هایی برای مدیران (اهمیت مدیریت)
صفات روحی همانند اعضاء بدن مواد خامی هستند که قابل رشد می باشند همانگونه که دست کودک کم کم رشد می کند تا بمیزان معین خود در طول، عرض، کیفیت و سایر مزایا برسد، بهمین ترتیب علم کودک هم قابل رشد است تا جایی که به درجه یکی از دانشمندان بزرگ برسد همچنین نسبت به صفات و غرایز دیگر

دسته بندی
مدیریت

فرمت فایل
docx

حجم فایل
23 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
27

ممکن است یک صفت در یک حالت معینی متوقف شود بدون آنک
نویسندگان

دکترعلیرضا حسینی استادیار گروه زبان و
ادبیات عرب دانشگاه کوثر بجنورد

پوریا اسمعیلی دانشجوی دکترای تاریخ
ایران دوران اسلامی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین

چکیده
از جمله مترجمان و دانشمندان معروف
عصر ­نخست­ خلافت ­عباسی (232-132ه.ق) ابن مقفع است. وی در آن روزگار آثار زیادی
را از زبان پهلوی به عربی ترجمه نمود. انگیزه او این بود که فرهنگ و تمدن ایران
زمین را حفظ و به عباسیان معرفی نماید تا آنان با اطلاع از ­سیرت­ ­پادشاهان
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، محمدرضا شفیعی در سال 1346 در شهر مقدس قم به دنیا آمد. 14 ساله بود که عازم جبهه شد. 5 سال در جبهه های جنگ حضور فعال داشت و در 19 سالگی به شهادت رسید. او در جریان عملیات کربلای4 به اسارت دشمن درآمد. او با بدنی مجروح اسیر می‌شود. وضعیت جسمانی اش مناسب نبود و نیاز به عمل جراحی داشت ولی عراقی‌ها توجهی نداشتند. چند روزی که در اردوگاه بود درد زیادی کشید و در آخر از عوارض جراحت در غربت و تنهایی به شهادت رسید. در مدت 11 ر
زندگینامه شهید ابراهیم هادی+ 
مادران بسیاری در این مرز و بوم جوانان رشیدشان را تقدیم اسلام کرده اند اما سهم مادران شهدای گمنام پس از جنگ از شهید مفقودالاثر «ابراهیم هادی» می‌شوند؛ شهیدی که برای بچه‌های جنوب شرق تهران و کسانی که اهل دل هستند، خیلی عزیز است البته این شهید برای جوان‌هایی که کتاب «سلام بر ابراهیم» را خواندند، حال 

پهلوان بسیجی ابراهیم هادی از بنیانگذاران گروه چریکی شهید اندرزگو در جبهه گیلانغرب و ستاره ورزش کشتی کشورمان ا
امروزه حضورکامپیوتر و فناوری اطلاعات درسازمان هابه طورگسترده ای افزایش یافته است. باتوجه به شاخص های برآورد شده، ازدهه 1980 تقریبا50درصدازسرمایه گذاری هادرسازمان ها برروی فناوری اطلاعات بوده است( وستلندوکلارک[1]2000 ).بااین حال برای توسعه فناوری، آن ها باید بوسیله کارکنان درسازمان ها موردپذیرش واقع شده و بکارگرفته شوند. توضیح در موردپذیرش کاربر از یک تکنولوژی جدیدیکی از بیشترین نمونه های تحقیق عصرحاضر درادبیات سیستم های اطلاعاتی می باشد(ما
https://www.pbcbag.blog.ir
دستکاری فکر و تغییر اجباری ذهن انسان ها
با فاصله های نامعلوم   
 هک کردن فکر تمامی نسل بشر از راه دور بدست
تجاوزکاران ،  فرقه های مذهبی و  فرقه های امام زمان دروغین
                                                                             https://www.pbcbag.blog.ir

چه کسانی ذهن شما را کنترل می کنند
کنترل ذهن از راه دور می تواند دلایل مختلفی داشته باشد.معمولا کنترل ذهنی و فکری از راه دور که می خواهیم درباره اش صحبت کنیم، غالب

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها